فایل کامبینیشن چیست؟ آموزش استفاده از فایل کامبینیشن combination

فایل کامبینیشن چیست؟ آموزش استفاده از فایل کامبینیشن combination

فایل کامبینیشن چیست؟ آموزش استفاده از فایل کامبینیشن combination

فایل کامبینیشن چیست؟ کامبینیشن یا combination در لغت به معنی ترکیبی و در کل مجموعه کاملی از فایل های DRK، SBOOT، PIT، CERT، FRP و سایر فایل هایی هست که قبلا برای حل مشکلات گوشی های سامسونگ استفاده میکردیم ولی یکی از مشکلات اصلی این بود که مجبور بودیم برای حل مشکل FRP یک فایل و برای تعمیر بوت یک فایل و برای حل مشکل سریال و بیس باند یک فایل جداگانه رو بگیریم . فایلهای کامبینیشن یه فایل ترکیبی از تمامی موارد مذکور بوده و مشکلات رو بطور کامل حل میکند.

 

فایل کامبینیشن Combination چه کاربردی دارد ؟

فایل های کابینیشن برای مواردی همچون حذف قفل گوگل اکانت (FRP) ، حل مشکل DRK و حل مشکل گیرکردن روی آرم بعد از فلش یا روت کاربرد دارند.

این فایل ها در کمپانی سامسونگ جهت تست گوشی استفاده می شوند. نصب این رام ها بر روی اکثر گوشی های که به هر نحو روی آرم گیر کرده و یا اکتیو نمی شوند امکان پذیر است. از دیگر مزیت های این نوع رام ها کامبینیشن می توان به مواردی اشاره کرد که با دستکاری شما، سریال گوشی ازبین می رود که با نصب این رام می توانید به سریال اصلی گوشی برگردید.

بعد از نصب این فایل های کامبینیشن، هر بیلدنامبری از رام گوشی خود که دوست داشته باشید (تک فایل یا ۴ فایل) می توانید بر روی گوشی خود نصب کنید. دقت داشته باشید که احتمال جواب دادن این فایل ها برای مواردی که ذکر کردیم بالای ۹۰ درصد می باشد.

 

موارد استفاده از فایل های کامبینیشن combination :

  • امکان دانگرید بدون دردسر
  • حذف گوگل اکانت
  • حل مشکل frp
  • رفع مشکلات عدم نصب رام
  • رفع مشکل هنگ پی در پی
  • حل مشکل ارور DRK
  • امکان تست تمامی قطعات دستگاه
  • ترمیم سریال NULL دربعضی موارد
  • و………

نحوه تشخیص انواع فایل های کامبینیشن از روی بیلدنامبر:

برای فهمیدن اینکه چه فایلی با گوشی شما سازگار هست طبق توضیحات زیر عمل کنید:

تمامی فایل های کامبینیشن با عبارتی مانند نمونه ی زیر شروع میشود:

COMBINATION_OJV_FA60_A520FXXU1APJ5

COMBINATION = نشان دهنده این است که فایل کامبینیشن است .

OJV = نشان دهنده ی منقطه ی بیلد میباشد | * لیست کامل CSC همراه منطقه در پایین جدول قرار داده شده است

FA60 = نشان دهنده ی ورژن اندروید فایل میباشد

A520F = نشان دهنده ی مدل دقیق دستگاه میباشد

XXU = نشان دهنده ی بیلد فایل میباشد

PJ5 = نشان دهنده ی تاریخ ساخت فایل و نسخه ی بازبینی میباشد | که در اینجا حرف P سال ، حرف J ماه ، و عدد ۵ نسخه ی بازبینی میباشد

 

_________________________________________________نحوه نصب این نوع فایل ها : (Combination file چیست ؟ نحوه کار و عملکرد فایل های کامبینیشن)

۱– ابتدا درایور های سامسونگ را نصب کنید.

۲– نرم افزار Odin را از لینک زیر دانلود نمایید.

 

۳– گوشی را با گرفتن کلید های ولوم پایین، هوم و پاور به حالت دانلودینگ ببرید و سپس در صفحه باز شده با زدن ولوم بالا امکان شناسایی گوشی به سیستم را تایید کنید.

۴– برنامه Odin را اجرا کرده و همانند تصویر زیر فایل فلش را که باپسوند tar. یا md5. دانلود کردید در قسمت AP انتخاب کنید. (گوشی به کامپیوتر وصل باشد، درصورتیکه درایور گوشی بر روی سیستم نصب باشد همانند تصویر زیر یک پورت در برنامه odin نمایش داده خواهد شد و گوشی شناسایی میشود)

 

۵- بر رویCombination file combination file Combination file راه حل جدید برای مشکلات سامسونگ OdinPass دکمه Start کلیک نمایید. بعد از کلیک، عملیات فلش و نصب رام آغاز خواهد میشود، صبر کنید تا عملیات فلش تمام شود. بعد از نصب رام، گوشی ریستارت شده و در نوار بالای کامپورت، کلمه PASS را خواهید دید. بعد از ریستارت شدن گوشی، اولین بوت دستگاه تا بالا آمدن کامل سیستم عامل ممکن است بین ۲ تا ۵ دقیقه زمان ببرد.

بعد از فلش کامل گوشی در حالت Test mode اجرا خواهد شد و می توانید به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و گزینه Developer optins را انتخاب کنید. تیک را فعال کنید و گزینه ok را انتخاب کنید.

تیک گزینه Enable OEM unlock را فعال و گزینه Enable را انتخاب کنید.

در ادامه گوشی خود را خاموش کنید و به دانلودینگ منتقل کنید و رامی را که نیاز دارید روی آن نصب کنید، بعد از نصب رام جدید مشکل FRP وجود نخواهد داشت.

 

نکته ۱: قبل از نصب این رام، کد دستوری #۱۲۳۴#* را شماره گیری کرده و از آن عکس بگیرید و یا اطلاعات داده شده را در جایی یادداشت کنید. این توصیه را همیشه جدی بگیرید چون در برند سامسونگ، همیشه درصورتیکه به هر دلیل بعد از نصب رام با هر مشکلی مواجه شدیم میتوانم با این اطلاعات گوشی رو ترمیم کنیم.

نکته ۲: با نصب فایل کامبینیشن اطلاعات گوشی یا تبلت بطور کامل حذف میشود در صورت امکان بکاپ بگیرید.

نکته ۳: چنانچه برنامه odin به فایل md5 ارور داد، پسوند md5. را از انتهای نام فایل حذف کرده، فایل را نیز مجدد در برنامه فراخوانی کرده و سپس بر روی Start کلیک کنید تا دوباره رو گوشی یا تبلت رایت شود.

توجه نکته بسیار مهم

بعد از رایت فایل کامبینیشن حتما رام رسمی تک فایل یا چهار فایل رو گوشی یا تبلت رایت یا به اصطلاح فلش نمایید.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شانزده =